Darmowa dostawa od 290 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kawiarka - o czym należy wiedzieć, aby wybrać tą najlepszą?

2021-09-07
Kawiarka - o czym należy wiedzieć, aby wybrać tą najlepszą?

Kawiarka to nie jedyna nazwa dla tego wyjątkowego urządzenia. Wielbiciele kawy mówią o nim jeszcze moka albo kafetiera. Niezależnie jednak od tego, jak będziesz ją nazywać, w rezultacie chodzi o to samo. Niepowtarzalny smak i aromat przygotowywanej kawy. Czy można uzyskać go przy pomocy tak z pozoru niewinnie wyglądającego, kompaktowego czajnika? Oczywiście, że tak. Esencjonalna i pachnąca kawa, przy użyciu kawiarki gotowa będzie zaledwie w kilka minut. Oczywiście, jak to bywa w przypadku kawy, musisz mieć świadomość tego, że niezbędny jest wybór odpowiedniego modelu kawiarki oraz świeżej kawy. To jednak nie wszystko. Jeśli chcesz zaparzyć napój, który zachwyci zarówno Ciebie, jak i Twoich gości musisz znać kilka podstawowych zasad.

Krótka historia kawiarki

Kawiarka zaprojektowana została we Włoszech przez Antonio Bialettiego. Miało to miejsce w latach 30. XX wieku, więc minęło już sporo czasu, od momentu jej wynalezienia. Można byłoby się spodziewać, że konstrukcja urządzenia uległa zmianie. Nic bardziej mylnego. Mało tego, nie jest to również urządzenie, które wyszło z mody. Do dziś w wielu domach, nie tylko w pięknej i słonecznej Italii spotkać możesz kawiarkę i ten niezwykle aromatyczny zapach.

Jaką kawiarkę wybrać?

Decydując się na zakup kawiarki, z pewnością zastanawiasz się nad tym, na co należy zwrócić uwagę. Wybór odpowiedniego urządzenia jest podstawą do tego, aby kawa miała odpowiedni smak i aromat. Rynek pełny jest kawiarek w różnych cenach. Znajdziesz je zarówno w supermarketach, jak i różnego rodzaju serwisach aukcyjnych w sieci. Ceny są różne. Znajdziesz kawiarkę, która kosztuje 20 zł oraz taką, na której zakup kosztowałby Cię 400 zł. Nie zachęcamy Cię do zakupu najdroższego modelu, jaki znajdziesz. Jedynie zwracamy Twoją uwagę na to, że jeśli zależy Ci na naprawdę pysznej kawie, nie warto oszczędzać na kawiarce. Podejdź do tego zadania racjonalnie. Miej jednak na uwadze to, że wydanie kilkudziesięciu złoty więcej, z pewnością przełoży się na lepszy smak przygotowanego wywaru.

Najlepsza kawiarka do parzenia kawy - na co zwrócić uwagę?

Elementy, które poddawane są działaniu różnych temperatur, mają kontakt z wodą oraz kawą wykonane są najczęściej z aluminium lub stali. Oznacza to, że w sytuacji, gdy Twój wybór padnie na jedną z tańszych wersji kawiarek, ryzykujesz nie tylko ostatecznym smakiem i aromatem kawy, ale również swoim zdrowiem. Dlaczego? Ponieważ do kawy będą uwalniały się związki, które następnie wraz z kawą wprowadzisz do swojego organizmu. Jakby tego było mało, istnieje jeszcze ryzyko, że zawór bezpieczeństwa nie zadziała w odpowiedni sposób. Co mamy na myśli? W dolnej części kawiarki znajduje się specjalny wentyl. Bynajmniej nie stanowi on ozdoby. Może się jednak zdarzyć tak, że z różnych bliżej obecnie nieznanych przyczyn woda nie będzie mogła przedostać się przez sito i kawę do górnej części urządzenia. Ciśnienie w dolnym zbiorniku zacznie w tej sytuacji gwałtownie rosnąć. W tym momencie zawór powinien się otworzyć. A para powinna mieć, którędy uciec.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
coffee-mat.pl Reviews with ekomi-pl.com pixel